Startbatteri BOSCH S4 60Ah, 540A, Blybatteri 0092S40240

Välj rätt fordon för att kontrollera om denna bil del är lämplig. ( Hitta bildelarna du behöver )
S4024 BOSCH
Batteri
Artikelnummer: 0 092 S40 240
  • Spänning [V]: 12
  • Längd[mm]: 232
  • Bredd[mm]: 173
  • Höjd [mm]: 225
  • Polställning
  • Klack: B00
  • Poltyp: 1
  • Produktserie: S4
  • DIN/ ISO: D23
  • Batterikapacitet [Ah]: 60
  • Batteri: Blybatteri
  • Köldstartström EN [A]: 540
  • Skick: Helt ny

Artikel utbytbar plus deposition 79,10 kr (inkl. 25% moms) (du får tillbaka dem i utbyte mot den gamla reservdel)

15%
1333,65 kr*
1133,60 kr
Spara:15%
inkl.25% moms, exkl. leveranskostnader
Slut i lager
Slut i lagret för objektet. Välj ett annat objekt.
Lägg i kundvagnen
Vi accepterar
  • Köp ny BOSCH S4024 Ackumulator online och betala med PayPal
  • Betala för BOSCH 0 092 S40 240 Startbatteri & andra reservdelar med VISA kort
  • Lägg BOSCH 12V60Ah540A Batteri 0 092 S40 240 för din bil i kundkorgen & betala enkelt med MasterCard
  • BOSCH 0092S40240 Ackumulator är sönder? Reparerar! Betala för stora reservdelar med Klarna
  • Banköverföring är den populära betalningsmetod vid inköp av BOSCH 0 092 S40 240 Batteri
Tillverkarens referenser:
BOSCH12V60Ah540A
BOSCH560410054
BOSCHS4024
CITROËN5600ST
CITROËN5600TF
CITROËNE364049
FORDYU2J10655JA4A
HONDA31500S1AG11
HONDA31500SV2001HE
HONDA31500SV2011HE
HONDA31500TP6R01
HOTCHKISS BRAND31500TP6R01
HYUNDAI3711009100
HYUNDAI371101F600
HYUNDAI371101G200
HYUNDAI371101H600
HYUNDAI371101H800
HYUNDAI371101W680
HYUNDAI3711027201
HYUNDAI371102E000
HYUNDAI371102E100
HYUNDAI371102L800
HYUNDAI371104U000
HYUNDAIDP370APU060CH0U
HYUNDAIDP370APU070CH2U
INFINITI244101MG0A
INFINITI2441048S72
INFINITI2441048S7A
LEXUS2880031290
LEXUS2880031291
LEXUS2880042041
MAZDAFE0518520
MAZDAFE05185209B
MAZDAN25618520
MAZDAPEAR18520
MAZDAZYA118520
MITSUBISHI75D23L
MITSUBISHI8201A137
MITSUBISHI8201A171
MITSUBISHIMME56533D
MITSUBISHIMME56533W
MITSUBISHIMZ690078
NISSAN2441006H73
NISSAN244101JB0A
NISSAN244101JB0AHR
NISSAN244101MG0A
NISSAN2441036M7B
NISSAN2441048S72
NISSAN2441048S7A
NISSAN2441095F0C
NISSANKE24060J00
NISSANKE24089928
NISSANKE24160J00
PEUGEOT5600TF
PEUGEOTE364049
RENAULT2441006H73
RENAULT244101MG0A
SUBARU82110AA010
SUBARU82110AA011
SUBARU82110AA012
SUBARU82110AE000
SUBARU82110AE011
SUZUKI3361052DV0
SUZUKI3361052DV1
SUZUKI3361077E20BMF
SUZUKI3361077E60
TOYOTA2880015050
TOYOTA2880015060
TOYOTA2880021190
TOYOTA2880031290
TOYOTA2880031291
TOYOTA2880042030
TOYOTA2880042041
TOYOTA2880042061
TOYOTA288005550283
TOYOTA2880064010
TOYOTA28800YZZAC
TOYOTA28800YZZAE
TOYOTA28800YZZJA
Matchande fordon
BATTERI 4047023479877 förenligt med ASIA-MOTORS modeller:
BATTERI 4047023479877 förenligt med CITROEN modeller:
BATTERI 4047023479877 förenligt med DAEWOO modeller:
BATTERI 4047023479877 förenligt med DAIHATSU modeller:
BATTERI 4047023479877 förenligt med FORD modeller:
BATTERI 4047023479877 förenligt med HONDA modeller:
BATTERI 4047023479877 förenligt med HYUNDAI modeller:
BATTERI 4047023479877 förenligt med INFINITI modeller:
BATTERI 4047023479877 förenligt med ISUZU modeller:
BATTERI 4047023479877 förenligt med KIA modeller:
BATTERI 4047023479877 förenligt med LEXUS modeller:
BATTERI 4047023479877 förenligt med MAZDA modeller:
BATTERI 4047023479877 förenligt med MITSUBISHI modeller:
BATTERI 4047023479877 förenligt med NISSAN modeller:
BATTERI 4047023479877 förenligt med PEUGEOT modeller:
BATTERI 4047023479877 förenligt med SSANGYONG modeller:
BATTERI 4047023479877 förenligt med SUBARU modeller:
BATTERI 4047023479877 förenligt med SUZUKI modeller:
BATTERI 4047023479877 förenligt med TATA-TELCO modeller:
BATTERI 4047023479877 förenligt med TOYOTA modeller:
Har du frågor om denna produkt?

Vi besvarar alla vanliga ställda frågor i vår Q&A-sektion
Kundsupporten hos Motordoctor.se kommer att svara på din begäran

För att ställa dina frågor vänligen fyll i alla fälten!

Skicka
Kundutvärdering av produkt BOSCH 0 092 S40 240 Batteri
Recensioner och erfarenheter: BOSCH S4 560410054
Helhetsutvärdering +15
Pris
Kvalité
Förpackning
Tillverkare
Garanti
FördelarNackdelar
+4 -
+3 -
+2 -
+3 -
+3 -
Startbatteri BOSCH S4 60Ah, 540A, Blybatteri 0092S40240
9.3 / 10

Jag ska köpa den batteri

kommentar från Motordoctor.se

Hej Atif, Tack för din förfråga! Vänligen kontakta vår Kundsupport för att få hjälp med din beställning. Mvh, Daniela Sverige Supporten

RABATTERADE PRISER

Kraftigt reducerade priser på reservdelar till många märken

SPARA MER

Handla för 2500 kr eller mer och få gratis leverans

Snabb leverans

Din beställning kommer att skickas så snart vi mottagit din betalning

Leveranssätt

Utmärkt leverans! Du kommer att få din beställning av bildelar inom ett par arbetsdagar.

Motordoctor.se - Hotline und Support.Motordoctor.se - Hotline und Support.
Önskelista 0 Registrera dig
0
produkt
#
0 kr
Din kundvagn är tom