Batteri BOSCH S4 60Ah, Blybatteri, 540A 0092S40240

Välj rätt fordon för att kontrollera om denna bil del är lämplig. ( Hitta bildelarna du behöver )
S4024 BOSCH
Batteri
Artikelnummer: 0 092 S40 240
  • Spänning [V]: 12
  • Längd[mm]: 232
  • Bredd[mm]: 173
  • Höjd [mm]: 225
  • Polställning0
  • Klack: B00
  • Poltyp: 1
  • Produktserie: S4
  • DIN/ ISO: D23
  • Batterikapacitet [Ah]: 60
  • Batteri: Blybatteri
  • Köldstartström EN [A]: 540
  • Skick: Helt ny

Artikel utbytbar plus deposition 80,20 kr (inkl. 25% moms) (du får tillbaka dem i utbyte mot den gamla reservdel)

15%
1357,99 kr*
1154,29 kr
Spara:15%
I lager
Vi accepterar
  • Köp ny BOSCH S4024 Batteri online och betala med PayPal
  • Betala för BOSCH 0 092 S40 240 Batteri & andra reservdelar med VISA kort
  • Lägg BOSCH 12V60Ah540A Batteri 0 092 S40 240 för din bil i kundkorgen & betala enkelt med MasterCard
  • BOSCH 0092S40240 Batteri är sönder? Reparerar! Betala för stora reservdelar med Klarna
  • Banköverföring är den populära betalningsmetod vid inköp av BOSCH 0 092 S40 240 Batteri
Tillverkarens referenser:
BOSCH12V60Ah540A
BOSCH560410054
BOSCHS4024
CITROËN5600ST
CITROËN5600TF
CITROËNE364049
FORDYU2J10655JA4A
HONDA31500S1AG11
HONDA31500SV2001HE
HONDA31500SV2011HE
HONDA31500TP6R01
HOTCHKISS BRAND31500TP6R01
HYUNDAI3711009100
HYUNDAI371101F600
HYUNDAI371101G200
HYUNDAI371101H600
HYUNDAI371101H800
HYUNDAI371101W680
HYUNDAI3711027201
HYUNDAI371102E000
HYUNDAI371102E100
HYUNDAI371102L800
HYUNDAI371104U000
HYUNDAIDP370APU060CH0U
HYUNDAIDP370APU070CH2U
INFINITI244101MG0A
INFINITI2441048S72
INFINITI2441048S7A
LEXUS2880031290
LEXUS2880031291
LEXUS2880042041
MAZDAFE0518520
MAZDAFE05185209B
MAZDAN25618520
MAZDAPEAR18520
MAZDAZYA118520
MITSUBISHI75D23L
MITSUBISHI8201A137
MITSUBISHI8201A171
MITSUBISHIMME56533D
MITSUBISHIMME56533W
MITSUBISHIMZ690078
NISSAN2441006H73
NISSAN244101JB0A
NISSAN244101JB0AHR
NISSAN244101MG0A
NISSAN2441036M7B
NISSAN2441048S72
NISSAN2441048S7A
NISSAN2441095F0C
NISSANKE24060J00
NISSANKE24089928
NISSANKE24160J00
PEUGEOT5600TF
PEUGEOTE364049
RENAULT2441006H73
RENAULT244101MG0A
SUBARU82110AA010
SUBARU82110AA011
SUBARU82110AA012
SUBARU82110AE000
SUBARU82110AE011
SUZUKI3361052DV0
SUZUKI3361052DV1
SUZUKI3361077E20BMF
SUZUKI3361077E60
TOYOTA2880015050
TOYOTA2880015060
TOYOTA2880021190
TOYOTA2880031290
TOYOTA2880031291
TOYOTA2880042030
TOYOTA2880042041
TOYOTA2880042061
TOYOTA288005550283
TOYOTA2880064010
TOYOTA28800YZZAC
TOYOTA28800YZZAE
TOYOTA28800YZZJA
Matchande fordon
BATTERI 4047023479877 förenligt med ASIA MOTORS modeller:
TILLVERKARE/MODELL/TYP KW TILLVERKNINGSÅR (FRÅN-TILL)
ASIA MOTORS Rocsta SUV Cabrioletlet 1.8 i 4x4 57 11.1989 - 12.1999
BATTERI 4047023479877 förenligt med CITROËN modeller:
TILLVERKARE/MODELL/TYP KW TILLVERKNINGSÅR (FRÅN-TILL)
CITROËN C4 Aircross 2.0 110 04.2012 - ...
BATTERI 4047023479877 förenligt med DAEWOO modeller:
TILLVERKARE/MODELL/TYP KW TILLVERKNINGSÅR (FRÅN-TILL)
DAEWOO Lublin Minibuss 2.4 TD 64 04.1997 - 02.1999
DAEWOO Lublin Flak/Chassi 2.4 D 52 04.1997 - ...
DAEWOO Lublin Skåpbil 2.4 D 52 04.1997 - ...
BATTERI 4047023479877 förenligt med DAIHATSU modeller:
TILLVERKARE/MODELL/TYP KW TILLVERKNINGSÅR (FRÅN-TILL)
DAIHATSU Taft (F60, F64) 2.8 D 4x4 54 05.1993 - 11.1995
BATTERI 4047023479877 förenligt med FORD modeller:
TILLVERKARE/MODELL/TYP KW TILLVERKNINGSÅR (FRÅN-TILL)
FORD Econovan (KBA, KCA) 1.4 48 03.1986 - 03.1992
FORD Econovan Skåpbil (KAA) 1.4 48 03.1986 - 03.1992
BATTERI 4047023479877 förenligt med HONDA modeller:
TILLVERKARE/MODELL/TYP KW TILLVERKNINGSÅR (FRÅN-TILL)
HONDA Accord VI Hatchback (CH, CL) 1.8 i 100 12.1999 - 12.2002
HONDA Accord VI Sedan (CK, CG, CH, CF8) 1.8 i (CG8) 100 03.1997 - 06.2003
HONDA Civic IX Hatchback (FK) 1.8 i-VTEC (FK2) 104 02.2012 - ...
HONDA Civic IX Tourer (FK) 1.6 i-DTEC (FK3) 88 01.2014 - ...
HONDA CR-V IV (RM) 2.4 4WD 136 01.2012 - ...
HONDA Legend I Sedan (HS, KA) 2.5 i 110 01.1986 - 12.1990
HONDA Legend I Coupe (KA) 2.7 i 24V (KA3) 124 10.1987 - 12.1990
HONDA NSX I Cabriolet (NA) 3.0 24V Vtec Automatic 188 03.1995 - 09.2005
HONDA NSX I Coupe (NA) 3.0 24V Vtec Automatik 188 06.1990 - 09.2005
HONDA Odyssey (RL1, RA6, RA) 3.5 182 09.2005 - ...
HONDA Odyssey (RL3, RL4) 3.5 EXi Vtec (RL3) 179 09.2004 - 05.2010
HONDA Shuttle (RA) 2.2 16V (RA1) 110 10.1994 - 06.2004
BATTERI 4047023479877 förenligt med HYUNDAI modeller:
TILLVERKARE/MODELL/TYP KW TILLVERKNINGSÅR (FRÅN-TILL)
HYUNDAI Coupe II (GK) 2.0 102 08.2001 - 08.2009
HYUNDAI Coupe I (RD) 2.0 Evolution 115 01.1999 - 12.2001
HYUNDAI Creta I SUV (GS) 1.6 90 01.2016 - ...
HYUNDAI i10 I (PA) 1.1 CRDi 55 01.2008 - 12.2011
HYUNDAI i20 I Hatchback (PB) 1.4 CRDi 55 09.2008 - 12.2012
HYUNDAI i20 II Hatchback (GB, IB) 1.4 CRDi 66 11.2014 - ...
HYUNDAI i30 I Hatchback (FD) 1.6 CRDi 94 01.2010 - 11.2011
HYUNDAI i30 II Hatchback (GD) 1.6 CRDi 81 11.2011 - 12.2016
HYUNDAI i30 II Coupe (GD) 1.4 CRDi 66 05.2013 - ...
HYUNDAI i30 II Kombi (GD) 1.4 CRDi 66 06.2012 - ...
HYUNDAI ix20 (JC) 1.6 CRDI 85 06.2011 - ...
HYUNDAI ix35 (LM, EL, ELH) 2.0 CVVT 4WD 122 08.2009 - ...
HYUNDAI Sonata V (NF) 2.0 VVTi GLS 121 01.2008 - 12.2010
HYUNDAI Tucson (JM) 2.0 105 08.2004 - 01.2012
BATTERI 4047023479877 förenligt med INFINITI modeller:
TILLVERKARE/MODELL/TYP KW TILLVERKNINGSÅR (FRÅN-TILL)
INFINITI EX Hatchback (J50) 3.5 221 10.2008 - ...
INFINITI FX SUV (S50) 3.5 Allrad 206 01.2003 - 12.2008
INFINITI FX SUV (S51) 3.5 AWD 226 10.2008 - ...
INFINITI G Cabriolet (V36) 3.7 235 09.2010 - ...
INFINITI G Coupe (V36) 3.7 243 09.2007 - ...
INFINITI G Sedan (V36) 3.7 243 01.2007 - ...
INFINITI Q50 Sedan 2.0 T 155 04.2014 - ...
INFINITI Q60 Cabriolet (CV36) 3.7 235 10.2013 - ...
INFINITI Q60 Coupe (CV37) 2.0 T (M 274) 155 09.2016 - ...
INFINITI Q60 Coupe (CV36) 3.7 235 10.2013 - ...
INFINITI QX70 SUV 3.7 AWD 235 08.2013 - ...
BATTERI 4047023479877 förenligt med ISUZU modeller:
TILLVERKARE/MODELL/TYP KW TILLVERKNINGSÅR (FRÅN-TILL)
ISUZU Gemini Hatchback (JT) 1.6 GTI 16V 84 02.1988 - 12.1990
ISUZU Impulse Coupe 1.6 120 01.1990 - 12.1993
BATTERI 4047023479877 förenligt med KIA modeller:
TILLVERKARE/MODELL/TYP KW TILLVERKNINGSÅR (FRÅN-TILL)
KIA cee‘d II Hatchback (JD) 1.6 GDI 99 05.2012 - ...
KIA cee‘d I Hatchback (ED) 1.6 CRDi 128 94 12.2006 - 12.2012
KIA cee‘d I Kombi (ED) 1.4 77 10.2010 - 12.2012
KIA Optima Sedan (JF) 2.0 GDI Hybrid 115 09.2016 - ...
KIA Optima (TF) 2.4 132 03.2012 - ...
KIA Picanto I (SA) 1.1 CRDi 55 11.2005 - ...
KIA Pro cee‘d I Hatchback (ED) 1.6 CRDi 128 94 02.2008 - 09.2012
KIA Pro cee‘d II Hatchback (JD) 1.6 CRDi 110 81 03.2013 - ...
KIA Rio III Hatchback (UB) 1.4 CVVT 80 09.2011 - ...
KIA Rio III Sedan (UB) 1.25 CVVT 63 10.2011 - ...
KIA Rio III Skåpbil / Hatchback (UB) 1.4 CRDi 66 04.2015 - ...
KIA Rio I Kombi (DC) 1.3 60 08.2000 - 02.2005
KIA Rio I Sedan (DC) 1.5 16V 72 09.2000 - 02.2005
KIA Shuma I Hatchback (FB) 1.8 i 16V 81 10.1997 - 03.2001
KIA Sportage I (K00, JA) 2.0 i 4WD 70 04.1994 - 08.2003
KIA Sportage III (SL) 1.6 GDI 99 06.2010 - ...
KIA Venga (YN) 1.6 CVVT 92 02.2010 - ...
KIA Venga Skåpbil / Hatchback (YN) CVVT 92 02.2015 - ...
BATTERI 4047023479877 förenligt med LEXUS modeller:
TILLVERKARE/MODELL/TYP KW TILLVERKNINGSÅR (FRÅN-TILL)
LEXUS ES (XV20, XV30) 3.0 (MCV30_, MCV20_) 140 10.1996 - 10.2006
LEXUS ES I (VCV10_, VZV21_) 3.0 138 09.1991 - 12.1997
BATTERI 4047023479877 förenligt med MAZDA modeller:
TILLVERKARE/MODELL/TYP KW TILLVERKNINGSÅR (FRÅN-TILL)
MAZDA 2 Hatchback (DE, DH) 1.3 63 10.2007 - 06.2015
MAZDA 3 Hatchback (BK) 1.6 77 10.2003 - 12.2009
MAZDA 3 Hatchback (BL) 2.3 MPS Turbo 191 06.2009 - 09.2014
MAZDA 3 Sedan (BK) 1.6 77 02.2004 - 06.2009
MAZDA 3 Sedan (BL) 1.6 MZR 77 02.2009 - 09.2014
MAZDA 323 C IV Hatchback (BG) 1.3 49 08.1989 - 09.2000
MAZDA 323 F VI Hatchback (BJ) 1.4 16V 54 09.1998 - 05.2004
MAZDA 323 I Hatchback (FA4) 1.0 33 01.1977 - 05.1980
MAZDA 323 I Kombi (FA4) 1.4 51 05.1978 - 05.1986
MAZDA 323 II Sedan (BD) 1.3 44 11.1980 - 10.1989
MAZDA 323 II Hatchback (BD) 1.1 40 11.1980 - 10.1989
MAZDA 323 III Sedan (BF) 1.3 44 08.1985 - 11.1991
MAZDA 323 III Hatchback (BF) 1.1 40 08.1985 - 08.1993
MAZDA 323 III Kombi (BW) 1.5 55 01.1986 - 10.1995
MAZDA 323 P V Hatchback (BA) 2.0 D 52 10.1996 - 09.1998
MAZDA 5 (CR19) 1.8 85 02.2005 - 05.2010
MAZDA 5 (CW) 2.0 106 09.2010 - ...
MAZDA 6 Sedan (GG) 1.8 88 06.2002 - 08.2007
MAZDA 6 Sedan (GH) 2.0 MZR 114 01.2010 - 12.2012
MAZDA 6 Hatchback (GH) 2.0 MZR 114 01.2010 - 12.2012
MAZDA 6 Hatchback (GG) 1.8 88 08.2002 - 08.2007
MAZDA 6 Kombi (GH) 2.0 MZR 114 01.2010 - 07.2013
MAZDA 6 Kombi (GY) 1.8 88 08.2002 - 08.2007
MAZDA 626 II Sedan (GC) 1.6 59 11.1982 - 09.1987
MAZDA 626 II Coupe (GC) 2.0 70 11.1982 - 10.1987
MAZDA 626 II Hatchback (GC) 1.6 59 03.1983 - 09.1987
MAZDA 626 III Sedan (GD) 2.0 66 06.1987 - 05.1992
MAZDA 626 III Coupe (GD) 2.0 66 06.1987 - 12.1991
MAZDA 626 III Hatchback (GD) 2.0 66 06.1987 - 05.1992
MAZDA 626 III Kombi (GV) 2.0 66 09.1987 - 09.1997
MAZDA 626 IV Sedan (GE) 1.8 i 77 01.1992 - 06.1997
MAZDA 626 IV Hatchback (GE) 1.8 (FP) 77 08.1991 - 04.1997
MAZDA 626 V Sedan (GF) 1.8 66 05.1997 - 10.2002
MAZDA 626 V Hatchback (GF) 1.8 66 05.1997 - 10.2002
MAZDA 626 V Kombi (GW) 1.8 66 02.1998 - 10.2002
MAZDA 929 II Sedan (HB) 2.0 66 05.1982 - 07.1987
MAZDA 929 II Coupe (HB) 2.0 66 05.1982 - 07.1987
MAZDA 929 II Kombi (HV) 2.0 66 01.1983 - 12.1987
MAZDA 929 III Sedan (HC) 2.2 12V 85 05.1987 - 06.1991
MAZDA E-Serie III Flak / Chassi (SD1) E2000 60 01.1983 - 08.1998
MAZDA E-Serie IV Flak / Chassi (SD1, SL) E2000 71 09.1999 - 09.2004
MAZDA E-Serie Minibuss (SR1) E2000 63 11.1984 - 05.1994
MAZDA E-serie Skåpbil E 1.6 51 08.1980 - 06.1984
MAZDA E-serie Skåpbil (SR2) E 2.0 60 05.1985 - 05.2003
MAZDA 323 S IV Sedan (BG) 1.3 49 06.1989 - 10.1994
MAZDA 323 F IV Hatchback (BG) 1.6 62 08.1989 - 10.1994
MAZDA 323 S V Sedan (BA) 1.6 TD 60 05.1994 - 09.1998
MAZDA 323 C V Coupe (BA) 2.0 104 08.1994 - 09.1998
MAZDA 323 F V Hatchback (BA) 2.0 24V 106 07.1994 - 09.1998
MAZDA 323 S VI Sedan (BJ) 2.0 D 52 09.1998 - 05.2004
MAZDA MPV I (LV) 3.0 i V6 113 11.1989 - 09.1999
MAZDA MPV II (LW) 2.0 90 09.1999 - 02.2006
MAZDA MX-3 (EC) 1.6 i 65 07.1991 - 05.1998
MAZDA MX-6 (GD) 2.5 122 09.1992 - 01.1997
MAZDA MX-6 (GE) 2.0 85 02.1992 - 02.1997
MAZDA Premacy (CP) 1.9 74 07.1999 - 03.2005
MAZDA RX-7 II Coupe (FC) 1.3 Wankel 110 11.1985 - 12.1991
MAZDA RX-7 II Cabriolet (FC) 1.3 110 01.1988 - 12.1990
MAZDA Xedos 6 (CA) 2.0 V6 106 01.1992 - 10.1999
BATTERI 4047023479877 förenligt med MITSUBISHI modeller:
TILLVERKARE/MODELL/TYP KW TILLVERKNINGSÅR (FRÅN-TILL)
MITSUBISHI ASX SUV (GA0) 2.0 i 110 01.2010 - ...
MITSUBISHI Colt V (CJ0) 1.3 60 06.2000 - 09.2003
MITSUBISHI Galant VIII Kombi (EA0) 2.5 V6 24V 120 09.1996 - 10.2003
MITSUBISHI Grandis (NA4W) 2.4 MIVEC (NA4W) 121 04.2004 - 12.2011
MITSUBISHI Lancer VII Sedan (CS_A, CT_A) 2.0 16V EVO IX 206 01.2005 - 09.2007
MITSUBISHI Outlander I SUV (CU) 2.0 4WD 100 03.2001 - 12.2006
MITSUBISHI Outlander II SUV (CW_W) 2.0 108 11.2006 - 11.2012
MITSUBISHI Outlander III SUV (GG, GF) 2.0 (GF2W) 107 08.2012 - ...
MITSUBISHI Pajero IV (V80) 3.2 DI-D 118 02.2007 - ...
MITSUBISHI Pajero IV Van (V80, V90) 3.2 DI-D 118 11.2006 - ...
BATTERI 4047023479877 förenligt med NISSAN modeller:
TILLVERKARE/MODELL/TYP KW TILLVERKNINGSÅR (FRÅN-TILL)
NISSAN 100NX (B13) 1.6 66 03.1990 - 10.1994
NISSAN 350Z Coupe (Z33) 3.5 206 09.2002 - 12.2008
NISSAN 350Z Roadster (Z33) 3.5 206 11.2004 - 12.2009
NISSAN 370Z Coupe (Z34) 3.7 243 04.2009 - ...
NISSAN 370Z Roadster (Z34) 3.7 243 12.2009 - ...
NISSAN Almera Classic Sedan (B10) 1.6 16V 79 03.2006 - ...
NISSAN Almera Sedan (N15) 1.4 GX,LX 55 07.1995 - 07.2000
NISSAN Almera Hatchback (N15) 1.4 S,GX,LX 55 09.1995 - 07.2000
NISSAN Bluebird Sedan (U11) 2.0 i 77 11.1983 - 05.1990
NISSAN Bluebird Hatchback 1.8 i 16V 95 12.1985 - 11.1992
NISSAN Bluebird Sedan (T72 , T12, U12) 2 75 12.1985 - 12.1990
NISSAN Bluebird Kombi (WU11) 2.0 75 04.1984 - 12.1990
NISSAN Juke (F15) 1.6 86 06.2010 - ...
NISSAN Maxima III Sedan (J30) 3.0 i 125 10.1988 - 06.1994
NISSAN Maxima IV QX Sedan (A32) 2.0 103 03.1994 - 08.2000
NISSAN Maxima V Kombi (A33) 2.0 QX 103 10.1997 - 12.2000
NISSAN Murano I (Z50) 3.5 4x4 172 08.2003 - 09.2008
NISSAN Murano II (Z51) 3.5 4x4 188 11.2007 - 09.2014
NISSAN Murano III (Z52) 3.5 V6 ALL MODE 4x4-i 188 10.2014 - ...
NISSAN Pick Up (D22) 2.4 i 4WD 98 03.1997 - 04.2005
NISSAN Prairie (M10, NM10) 1.8 SGL 65 07.1983 - 09.1988
NISSAN Prairie Pro (M11) 2.0 i 72 10.1988 - 07.1994
NISSAN Qashqai / Qashqai+2 I (J10, NJ10) 1.6 86 02.2007 - 12.2013
NISSAN Quest III (V42) 3.5 176 05.2003 - ...
NISSAN Sunny Sedan (N13) 1.4 LX 55 06.1986 - 10.1991
NISSAN Sunny Coupe (B12) 1.6 i 54 06.1986 - 06.1991
NISSAN Sunny Hatchback (N13) 1.6 i 12V 66 06.1986 - 08.1991
NISSAN Sunny Traveller (B12) 1.6 i 54 06.1986 - 06.1991
NISSAN Sunny Sedan (N14) 1.4 i 55 08.1990 - 12.1996
NISSAN Sunny III Hatchback (N14) 1.4 i 55 10.1990 - 06.1995
NISSAN Sunny Liftback (N14) 1.4 i 55 10.1990 - 10.1995
NISSAN Sunny III Skåpbil (Y10) 1.6 i 16V 66 10.1992 - 03.2000
NISSAN Sunny Traveller (Y10) 1.6 i 66 06.1991 - 03.2000
NISSAN Teana I (J31) 2.3 127 10.2003 - 06.2008
NISSAN Terrano I SUV (WD21) 2.4 i 4WD 76 07.1986 - 10.1995
NISSAN Sunny Sedan 1.3 64 09.1997 - 03.2000
NISSAN Urvan Minibuss (E24) 2.4 i 74 05.1989 - 09.1993
NISSAN Urvan Skåpbil (E24) 2.0 64 05.1987 - 05.1997
NISSAN X-Trail (T31) 2.0 104 03.2007 - 02.2014
BATTERI 4047023479877 förenligt med PEUGEOT modeller:
TILLVERKARE/MODELL/TYP KW TILLVERKNINGSÅR (FRÅN-TILL)
PEUGEOT 4008 SUV 2.0 AWC 110 05.2012 - ...
BATTERI 4047023479877 förenligt med SSANGYONG modeller:
TILLVERKARE/MODELL/TYP KW TILLVERKNINGSÅR (FRÅN-TILL)
SSANGYONG Musso SUV 3.2 162 06.1996 - 08.2006
BATTERI 4047023479877 förenligt med SUBARU modeller:
TILLVERKARE/MODELL/TYP KW TILLVERKNINGSÅR (FRÅN-TILL)
SUBARU BRZ Coupe 2.0 (FA20D) 147 06.2012 - ...
SUBARU Forester I (SF) 2.0 AWD (SF5) 90 08.1997 - 09.2002
SUBARU Forester II (SG) 2.0 AWD 92 06.2002 - 10.2012
SUBARU Forester III (SH) 2.0 AWD 110 01.2008 - 09.2013
SUBARU Forester IV (SJ) 2.5 AWD 126 07.2014 - ...
SUBARU Impreza I Coupe (GFC) 2.0 AWD 85 12.1995 - 12.2000
SUBARU Impreza IV Hatchback (GP) 1.6 i (GP2) 84 01.2012 - ...
SUBARU Impreza III Hatchback (GR, GH, G3) 1.5 F 79 01.2008 - 08.2013
SUBARU Impreza I Kombi (GF) 1.6 i AWD 66 08.1992 - 12.2000
SUBARU Impreza II Kombi (GG) 1.6 AWD 70 12.2000 - 12.2008
SUBARU Impreza I Sedan (GC) 1.6 i AWD 66 08.1992 - 12.2000
SUBARU Impreza II Sedan (GD) 1.6 AWD 70 12.2000 - 06.2009
SUBARU Impreza IV Sedan (GJ) 2.0 AWD (GJ7) 110 07.2011 - ...
SUBARU Impreza III Sedan (GR) 1.5 79 07.2007 - ...
SUBARU Legacy I Sedan (BC) 1.8 4WD 76 01.1989 - 08.1994
SUBARU Legacy I Kombi (BC, BJF) 1.8 4WD 76 01.1989 - 07.1994
SUBARU Legacy II Kombi (BG) 2.0 i 85 02.1994 - 12.1998
SUBARU Legacy II Sedan (BD) 2.0 i 85 07.1994 - 03.1999
SUBARU Legacy III Kombi (BH) 2.5 AWD (BH9) 115 12.1998 - 08.2003
SUBARU Legacy III Sedan (BE) 2.0 AWD (BE5) 92 10.1998 - 08.2003
SUBARU Legacy IV Kombi (BP) 2.0 AWD (BP5) 101 09.2003 - 12.2009
SUBARU Legacy IV Sedan (BL) 2.0 AWD (BL5) 101 09.2003 - 12.2009
SUBARU Outback I / Legacy Outback (BG) 2.5 (BG9) 110 01.1996 - 12.1999
SUBARU Outback II (BE, BH) 3.0 H6 AWD (BHE) 154 10.1998 - 08.2003
SUBARU Outback III (BL, BP) 2.5 AWD (BP9) 121 11.2003 - 09.2009
SUBARU Tribeca (B9) 3.0 184 01.2005 - ...
SUBARU WRX Sedan (GJ) 2.5 WRX STi AWD 221 06.2014 - ...
SUBARU XT Coupe (XT) 1.8 Turbo 100 11.1985 - 07.1990
SUBARU XV II (GT) 2.0 i AWD 115 03.2017 - ...
BATTERI 4047023479877 förenligt med SUZUKI modeller:
TILLVERKARE/MODELL/TYP KW TILLVERKNINGSÅR (FRÅN-TILL)
SUZUKI Grand Vitara I Cabriolet (GT) 1.6 4x4 (SQ 416) 69 03.1998 - 07.2003
SUZUKI Grand Vitara I SUV (FT, HT) 2.5 V6 24V 106 03.1998 - 09.2005
SUZUKI Grand Vitara II SUV (JT, TE, TD) 2.0 Allhjulsdrift (TD54, JB420) 103 10.2005 - ...
SUZUKI Jimny (FJ) SUV 1.5 DDiS 4WD (SN415D) 48 12.2003 - ...
SUZUKI X-90 (EL) 1.6 i 16V 4x4 (SZ416) 71 09.1995 - 12.1997
BATTERI 4047023479877 förenligt med TATA (TELCO) modeller:
TILLVERKARE/MODELL/TYP KW TILLVERKNINGSÅR (FRÅN-TILL)
TATA (TELCO) Indica I (V1 / V2) 1.4 i 55 10.1998 - ...
BATTERI 4047023479877 förenligt med TOYOTA modeller:
TILLVERKARE/MODELL/TYP KW TILLVERKNINGSÅR (FRÅN-TILL)
TOYOTA Avensis Verso (M2) 2.0 (ACM20_) 110 08.2001 - 11.2009
TOYOTA Camry II Sedan (V20) 2.0 94 10.1986 - 02.1993
TOYOTA Camry III Kombi (_V1_) 2.2 100 09.1991 - 07.1996
TOYOTA Camry II Kombi (_V2_) 2 94 11.1986 - 02.1993
TOYOTA Camry IV Kombi (_V2_) 3.0 140 08.1996 - 09.2002
TOYOTA Camry I Liftback (V10) 1.8 (SV10_) 66 01.1983 - 12.1986
TOYOTA Camry I Sedan (_V1_) 1.8 (SV10_) 66 02.1983 - 12.1986
TOYOTA Camry III Sedan (_V1_) 2.2 (SDV10, SXV10) 93 02.1991 - 08.1997
TOYOTA Camry IV Sedan (_V2_) 3.0 24V 140 08.1996 - 11.2001
TOYOTA Camry V Sedan (_V3_) 2.4 (ACV30_, ACV36) 112 11.2001 - 11.2006
TOYOTA Carina Sedan (TA1) 1.6 (TA14_) 55 12.1970 - 03.1978
TOYOTA Carina Sedan (TA4L, TA6L) 1.6 55 08.1977 - 09.1983
TOYOTA Carina E Hatchback (T19) 1.6 GLI 79 04.1992 - 09.1997
TOYOTA Carina E Sedan (T19) 1.6 79 04.1992 - 09.1997
TOYOTA Carina E Sportswagon (T19) 1.6 GLI 79 04.1992 - 09.1997
TOYOTA Carina Hatchback (T15) 1.6 55 10.1983 - 11.1987
TOYOTA Carina Hatchback (T17) 1.6 66 12.1987 - 03.1992
TOYOTA Carina II Kombi (T170) 1.6 66 12.1987 - 04.1992
TOYOTA Carina II Sedan (T150) 1.6 55 10.1983 - 11.1987
TOYOTA Carina II Sedan (T170) 1.6 66 12.1987 - 03.1992
TOYOTA Carina Kombi (_A6_) 1.6 54 03.1981 - 09.1983
TOYOTA Celica IV Sedan (T160) 2.0 (ST162_) 110 04.1986 - 08.1989
TOYOTA Celica VI Coupe (T200) 1.8 i 16V 85 11.1993 - 11.1999
TOYOTA Celica VII Coupe (T230) 1.8 16V VT-i 105 08.1999 - 09.2005
TOYOTA Celica V Cabriolet (T180) 2.0 GTi 115 10.1989 - 11.1993
TOYOTA Celica VI Cabriolet (T200) 2.0 i 16V (ST202) 125 11.1993 - 08.1999
TOYOTA Celica IV Cabriolet (T160) 2.0 GT 103 08.1985 - 08.1989
TOYOTA Celica V Coupe (T180) 1.6 STI 77 10.1989 - 12.1994
TOYOTA Celica II Coupe (A40) 1.6 LT 55 08.1977 - 07.1981
TOYOTA Celica IV Coupe (T160) 2.0 Turbo 4WD (ST165_) 136 08.1987 - 08.1989
TOYOTA Celica I Coupe (A20) 1.6 LT 58 11.1971 - 03.1978
TOYOTA Celica III Coupe (A60) 2.8 Supra (MA61_) 125 08.1981 - 12.1985
TOYOTA Celica II Hatchback (A40) 1.6 ST 63 08.1977 - 07.1981
TOYOTA Celica IV Hatchback (T160) 1.6 GT 16V (AT160_) 91 08.1985 - 12.1989
TOYOTA Celica III Hatchback (A60) 2.0 XT 77 02.1982 - 08.1985
TOYOTA Corolla IX Hatchback (E120) 1.6 VVT-i (ZZE121_) 81 01.2002 - 12.2006
TOYOTA Corolla VII Sedan (E100) 1.3 XLI 16V 65 07.1992 - 04.1997
TOYOTA Corolla VIII Sedan (E110) 1.4 63 04.1997 - 06.2002
TOYOTA Corolla VII Compact (E100) 1.8 GT 86 11.1992 - 05.1995
TOYOTA Corolla VIII Compact (E110) 1.4 63 04.1997 - 01.2002
TOYOTA Corolla VI Compact (E90) 1.6 i 77 08.1989 - 04.1992
TOYOTA Corolla V FX Compact (E80) 1.6 54 08.1984 - 09.1987
TOYOTA Corolla VII Kombi (E100) 1.8 16V 4WD 81 09.1995 - 04.1997
TOYOTA Corolla VIII Kombi (E110) 1.4 63 04.1997 - 10.2001
TOYOTA Corolla VII Liftback (E100) 1.8 GT 86 11.1992 - 05.1995
TOYOTA Corolla VIII Liftback (E110) 1.6 81 04.1997 - 01.2002
TOYOTA Corolla VI Liftback (E90) 1.6 77 08.1989 - 04.1992
TOYOTA Corolla Verso (E121) 1.8 VVT-i (ZZE122_) 99 01.2002 - 05.2004
TOYOTA Corona Sedan 2.0 Mark II 65 12.1975 - 05.1979
TOYOTA Corona VI Sedan (T130) 1.8 (TT1) 63 10.1979 - 01.1981
TOYOTA Corona VI Hatchback (T130) 1.8 (TT132_) 63 06.1979 - 07.1981
TOYOTA Corona V Kombi (RT118) 2.0 (RT118) 65 09.1975 - 05.1979
TOYOTA Cressida III Sedan (X70) 2.8 125 05.1985 - 09.1988
TOYOTA Cressida I Sedan (X30) 2.0 66 07.1977 - 07.1981
TOYOTA Cressida II Sedan (X60) 2.0 77 05.1981 - 03.1985
TOYOTA Cressida I Kombi (X30) 2.0 66 03.1977 - 07.1981
TOYOTA GT86 Coupe 2.0 (ZN6AC_, ZN6BC_) 147 03.2012 - ...
TOYOTA Hiace Pick-up (H11, H20, H30, H40) 2.2 D 49 01.1979 - 07.1985
TOYOTA Land Cruiser Prado 120 (J120) 2.7 120 11.2003 - 07.2009
TOYOTA Land Cruiser Prado 90 (J90) 3.4 i 24V 131 03.1996 - 12.2002
TOYOTA Land Cruiser 40 SUV (J40, J50) 3.0 D 59 03.1969 - 10.1984
TOYOTA Picnic (XM10) 2.0 16V 94 05.1996 - 12.2001
TOYOTA Previa / Estima II (XR30) 2.4 (ACR30) 115 08.2000 - 01.2006
TOYOTA Previa / Estima I (XR10, XR20) 2.4 (TCR1_) 97 05.1990 - 08.2000
TOYOTA Previa / Estima III (XR50) 2.4 (ACR50_) 125 10.2005 - ...
TOYOTA RAV4 I SUV (XA10) 2.0 4WD (SXA10) 95 01.1994 - 06.2000
TOYOTA RAV4 II SUV (XA20) 2.4 4WD (ACA23, ACA22) 120 08.2003 - 11.2005
TOYOTA RAV4 III SUV (XA30) 3.5 4WD (GSA33) 201 11.2005 - 06.2013
TOYOTA RAV4 I SUV Cabriolet (XA10) 2.0 4WD (SXA11) 94 12.1997 - 06.2000
TOYOTA Tercel I Hatchback (L10) 1.3 48 03.1979 - 01.1988
TOYOTA Urban Cruiser (XP110) 1.4 D-4D (NLP110_) 66 01.2009 - 04.2014
Har du frågor om denna produkt?

Vi besvarar alla vanliga ställda frågor i vår Q&A-sektion
Kundsupporten hos Motordoctor.se kommer att svara på din begäran

För att ställa dina frågor vänligen fyll i alla fälten!

Skicka
Kundutvärdering av produkt BOSCH 0 092 S40 240 Batteri
Recensioner och erfarenheter: BOSCH S4 560410054
Helhetsutvärdering +15
Pris
Kvalité
Förpackning
Tillverkare
Garanti
FördelarNackdelar
+4 -
+3 -
+2 -
+3 -
+3 -
Batteri BOSCH S4 60Ah, Blybatteri, 540A 0092S40240
9.3 / 10

Jag ska köpa den batteri

kommentar från Motordoctor.se

Hej Atif, Tack för din förfråga! Vänligen kontakta vår Kundsupport för att få hjälp med din beställning. Mvh, Daniela Sverige Supporten

RABATTERADE PRISER

Kraftigt reducerade priser på reservdelar till många märken

SPARA MER

Handla för 2500 kr eller mer och få gratis leverans

Snabb leverans

Din beställning kommer att skickas så snart vi mottagit din betalning

Leveranssätt

Utmärkt leverans! Du kommer att få din beställning av bildelar inom ett par arbetsdagar.

Motordoctor.se - Hotline und Support.Motordoctor.se - Hotline und Support.
Önskelista 0 Registrera dig
0
produkt
#
0 kr
Din kundvagn är tom