Motoroljefilter MANN-FILTER Ø: 93mm, Skruvfilter, med en backsperrventil W940/1

Välj rätt fordon för att kontrollera om denna bil del är lämplig. ( Hitta bildelarna du behöver )
W 940/1 MANN-FILTER
Oljefilter
Artikelnummer: W 940/1
  • Filterutförande: Skruvfilter
  • Höjd [mm]: 142
  • Gängmått: 3/4-16 UNF
  • Innerdiameter 2 [mm]: 62
  • Öppningstryck by-pass: 1,2
  • Artikelnummer, rekommenderat specialverktyg: LS 9
  • Kompletteringsartikel/tilläggsinfo 2: med en backsperrventil
  • Diameter (mm): 93
  • Ytterdiameter 2 [mm]: 71
  • Skick: Helt ny
Vi accepterar
  • Köp ny MANN-FILTER W 940/1 Oljefilter online och betala med PayPal
  • Betala för MANN-FILTER W 940/1 Oljefilter & andra reservdelar med VISA kort
  • Lägg MANN-FILTER W940/1 Oljefilter W 940/1 för din bil i kundkorgen & betala enkelt med MasterCard
  • MANN-FILTER W 940/1 Motoroljefilter är sönder? Reparerar! Betala för stora reservdelar med Klarna
  • Banköverföring är den populära betalningsmetod vid inköp av MANN-FILTER W 940/1 Oljefilter
Tillverkarens referenser:
AGCO155618A
AGCO72093963
ALFA ROMEO119003206101
ALFA ROMEO370640000
ALFA ROMEO451700000
ALLIS-CHALMERS02305781
ALLIS-CHALMERS02324211
ALLIS-CHALMERS02325784
ALLIS-CHALMERS02349008
ALLIS-CHALMERS02370005
ALLIS-CHALMERS02513810
ALLIS-CHALMERS132578
ALLIS-CHALMERS230578
ALLIS-CHALMERS232241
ALLIS-CHALMERS232421
ALLIS-CHALMERS232578
ALLIS-CHALMERS234900
ALLIS-CHALMERS237000
ALLIS-CHALMERS251178
ALLIS-CHALMERS4511629
ALLIS-CHALMERS45116290
ALLIS-CHALMERS64511629
ALLIS-CHALMERS70237000
ALLIS-CHALMERS72093963
ALLIS-CHALMERS72370000
AMERICANMOTORS(FORD)3153230
AMERICANMOTORS(FORD)8890499
ARMATRAC2654403
BOMAGMAT0906520
CASE IH388227
CASE IH388227R1
CASE IH388227R91
CASE IH918266R91
CASE IH918266R92
CASE IH918266R93
CASE IH920203
CASE IH920203C1
CASE IH998439R91
CASE IHA033487
CASE IHA037189
CASE IHA058758
CASE IHA146696
CASE IHA146696P
CASE IHA33487
CASE IHA37189
CASE IHA58758
CASE IHD029869
CASE IHD029891
CASE IHD029896
CASE IHD029986
CASE IHD29869
CASE IHD29891
CASE IHD29896
CASE IHE063337
CASE IHG045210
CASE IHG045306
CASE IHG054306
CASE IHG45210
CASE IHG45306
CASE IHG54306
CATERPILLAR0694229
CATERPILLAR0694229E
CATERPILLAR3I1165
CATERPILLAR3I1168
CATERPILLAR7W2327
CATERPILLAR9Y4449
CATERPILLAR9Y4458
CATERPILLAR9Y4479
CHRYSLER1228022
CHRYSLER1739617
CHRYSLER1739618
CHRYSLER1739619
CHRYSLER1851658
CHRYSLER2205517
CHRYSLER2458807
CHRYSLER2458957
CHRYSLER2532744
CHRYSLER2536186
CHRYSLER2555929
CHRYSLER2647019
CHRYSLER2806201
CHRYSLER2951957
CHRYSLER5042621
CHRYSLER5221272
CHRYSLER5221313
CHRYSLER6160448
CHRYSLER75061409
CHRYSLER75061411
CHRYSLER990937
CITROËN5406242
CITROËN54577525
CITROËN5457752S
CLARK162709
CLARK2334729
CLARK899839
CLARK945928
CLARK990937
DAF0494133
DAF0498401
DAF494133
DAF498401
DAIHATSU1560B41010
DAIHATSU1560B41010000
DEMAG51502700
DITCH WITCH155955
FIAT1354828
FIAT2220425
FIAT4170601
FIAT592602
FIAT62703506
FIAT70237000
FIAT72370000
FIAT74511629
FIAT82220425
FIAT82232108
FIAT82241613
FIAT82255076
FIAT82300672
FIAT-HITACHI4278859
FIATALLIS230578
FIATALLIS232241
FIATALLIS232578
FIATALLIS234900
FIATALLIS2370000
FIATALLIS2370005
FIATALLIS4511629
FIATALLIS515141300
FIATALLIS592602
FIATALLIS62703506
FIATALLIS72370000
FORD05004776
FORD1213439
FORD1614735
FORD1794446
FORD1827183
FORD1829195
FORD5000513
FORD5004776
FORD5016960
FORDA700X6714SA
FORDA720X6714CA
FORDBCNN6714B
FORDBD4D6714A
FORDBD4D6714B
FORDC1AZ6731A
FORDD0NN6714A
FORDD0NN6714B
FORDD2NN6714C
FORDD6NNB714A
FORDD9AZ6731A
FORDE9AE6714B
FORDXM3J6731FA
GEHL079756
GEHL79756
GENERAL MOTORS5574382
GENERAL MOTORS5574459
GENERAL MOTORS5575840
GENERAL MOTORS5579164
GENERAL MOTORS6435675
GENERAL MOTORS6435676
GENERAL MOTORS6436749
GENERAL MOTORS6439119
GENERAL MOTORS6439681
GENERAL MOTORS7984303
GENERAL MOTORS7984844
GENERAL MOTORS9307809
GENERAL MOTORS93156247
GENERAL MOTORS9975267
HITACHI4278859
HYSTER169741
HYSTER195852
HYSTER231488
HYSTER259264
HYSTER259964
HYSTER295599
HYSTER297865
HYSTER3000046
HYSTER3000059
HYSTER3000870
HYSTER3035753
HYSTER3040036
HYSTER3051898
INGERSOLL-RAND40210
INGERSOLL-RAND645881
INGERSOLL-RAND6458B1
INGERSOLL-RAND91677369
INGERSOLL-RAND92879899
IVECO1930328
IVECO1930329
JOHN DEEREAE28914
JOHN DEERETY9425
JOHN DEERETY9425E
JUNGHEINRICH50110889
KIOTIE731232431
KOMATSU1520865011
KOMATSU15208W1120
KOMATSU15208W1120L
KOMATSU20301K1360
KUBOTA7000032001
KUBOTA7000032091
LINDE2654403
LINDE400204
LINDNER62654407
MANITOU1560041010
MANITOUG1829195
MASSEY FERGUSON1034065
MASSEY FERGUSON1034065M91
MASSEY FERGUSON1034065M92
MASSEY FERGUSON244427M1
MASSEY FERGUSON2444427M1
MASSEY FERGUSON26540347
MASSEY FERGUSON2654342
MASSEY FERGUSON26543436
MASSEY FERGUSON2654347
MASSEY FERGUSON2654400
MASSEY FERGUSON2654401
MASSEY FERGUSON836064
MASSEY FERGUSON881304
MASSEY FERGUSON881304M91
MASSEY FERGUSON881446
MASSEY FERGUSON881446M91
MASSEY FERGUSON993021
MASSEY FERGUSON993029
MAXION244427M1
MAXION2654342
MAXION2654343
MAXION26543436
MAXION836064
MAXION836064M91
MAXION881304
MAXION993021
MAXION993029
MERCURY60565
MITSUBISHI2654403
MITSUBISHILM4AHW2327
NISSAN1520843G00
NISSAN1520865011
NISSAN1520865014
NISSAN15208W1120
NISSAN15208W1123
NISSAN15208W3401
O&K8004841
PERKINS2254347
PERKINS26540347
PERKINS2654342
PERKINS2654343
PERKINS2654347
PERKINS2654401
POCLAINQ0950558
RENAULT2069558
RENAULT224855500
RENAULT3141914
RENAULT3563591
RENAULT TRUCKS0003141914
RENAULT TRUCKS0003563591
RENAULT TRUCKS0075065702
RENAULT TRUCKS5000686625
ROSTSELMASHRSM1941OMH
ROVERERR1168
SAURER1541281002
SENNEBOGEN3752039250
SPERRY NEW HOLLAND85800083
SPERRY NEW HOLLANDE5NN6714AAN
TALBOT0001228022
TALBOT0005042621
TALBOT0005221272
TALBOT0005221313
TALBOT0006160448
TALBOT0075061409
TALBOT0075061411
TALBOT0075065049
TALBOT1228022
TALBOT5042621
TALBOT5221272
TALBOT5221313
TALBOT6160448
TALBOT75061409
TALBOT75061411
TALBOT75065049
TEMA TERRAP206004
TEREX0707000009
TOWMOTOR CORP.215636
TOWMOTOR CORP.313658
TOWMOTOR CORP.314361
TOWMOTOR CORP.329060
TOWMOTOR CORP.364464
TOWMOTOR CORP.5C1791
TOWMOTOR CORP.694229
TOWMOTOR CORP.7W2327
TOWMOTOR CORP.972597
TOWMOTOR CORP.MCF00020
TOYOTA1560025010
TOYOTA1560061030
TOYOTA156007600371
TOYOTA156012056071
TOYOTA156017810171
TOYOTA1560196001
TOYOTA785203020071
VAG2991194
VAG911901107
VOLVO162709
VOLVO430143
VOLVO4301438
VOLVO4804651
VOLVO6612598
VOLVO66125980
VOLVO7950975
VOLVO8357790
VOLVO899839
VOLVO945928
VOLVO990937
WAUKESHA111346
WEIDEMANN1000000259
YALE220052452
YALE220075018
YALE249999008
YALE249999019
YALE249999022
YALE515141300
YALE580008852
YANMAR19446448310
Matchande fordon
OLJEFILTER 4011558712105 förenligt med AC modeller:
OLJEFILTER 4011558712105 förenligt med FERRARI modeller:
OLJEFILTER 4011558712105 förenligt med FIAT modeller:
OLJEFILTER 4011558712105 förenligt med FORD modeller:
OLJEFILTER 4011558712105 förenligt med FORD-USA modeller:
OLJEFILTER 4011558712105 förenligt med LANCIA modeller:
OLJEFILTER 4011558712105 förenligt med TOYOTA modeller:
OLJEFILTER 4011558712105 förenligt med VOLVO modeller:
Har du frågor om denna produkt?

Vi besvarar alla vanliga ställda frågor i vår Q&A-sektion
Kundsupporten hos Motordoctor.se kommer att svara på din begäran

För att ställa dina frågor vänligen fyll i alla fälten!

Skicka
Kundutvärdering av produkt MANN-FILTER W 940/1 Oljefilter
Recensioner och erfarenheter: MANN-FILTER W 940/1
Helhetsutvärdering +36
Pris
Kvalité
Förpackning
Tillverkare
Garanti
FördelarNackdelar
+9 -
+9 -
+5 -
+6 1-
+7 -
Motoroljefilter MANN-FILTER Ø: 93mm, Skruvfilter, med en backsperrventil W940/1
9.3 / 10
Fördelaktiga Priser

Kraftigt reducerade priser på reservdelar till många märken

SPARA MER

Handla för 2500 kr eller mer och få gratis leverans

Snabb leverans

Din beställning kommer att skickas så snart vi mottagit din betalning

Leveranssätt

Utmärkt leverans! UPS, GLS, DHL

Liknande produkter
Motordoctor.se - Hotline und Support.Motordoctor.se - Hotline und Support.
Önskelista 0 Registrera dig
0
produkt
#
0 kr
Din kundvagn är tom