Oljefilter MANN-FILTER W916/1
Ø: 93mm, Skruvfilter, med en backsperrventil

Välj rätt fordon för att kontrollera om denna bil del är lämplig. ( Hitta bildelarna du behöver )
W 916/1 MANN-FILTER
Oljefilter
Artikelnummer: W 916/1
  • Filterutförande: Skruvfilter
  • Höjd [mm]: 95
  • Gängmått: 3/4-16 UNF
  • Öppningstryck by-pass: 0,9
  • Artikelnummer, rekommenderat specialverktyg: LS 9
  • Kompletteringsartikel / tilläggsinfo 2: med en backsperrventil
  • Diameter (mm): 93
  • Innerdiameter tätningsring: 62
  • Ytterdiameter tätningsring: 71
  • Skick: Helt ny
Vi accepterar
  • Köp ny MANN-FILTER W 916/1 Oljefilter online och betala med PayPal
  • Betala för MANN-FILTER W 916/1 Oljefilter & andra reservdelar med VISA kort
  • Lägg MANN-FILTER W916/1 Oljefilter W 916/1 för din bil i kundkorgen & betala enkelt med MasterCard
  • MANN-FILTER W 916/1 Motoroljefilter är sönder? Reparerar! Betala för stora reservdelar med Klarna
  • Banköverföring är den populära betalningsmetod vid inköp av MANN-FILTER W 916/1 Oljefilter
Tillverkarens referenser:
CATERPILLAR9Y4506
CHRYSLER3549957
CHRYSLER5041315
CHRYSLER5057957
CHRYSLER75061411
CHRYSLER75221405
CHRYSLER75221481
DAVID BROWN200037
DYNAPAC4812160480
FAUN11542957
FIAT4286051
FIAT4316238
FIAT4335580
FIAT4363485
FIAT82342881
FIAT-HITACHI87800068
FORD0HM6716BA
FORD11405640
FORD11425472
FORD11436936
FORD11464497
FORD11464498
FORD11525472
FORD11525802
FORD1473773
FORD1482151
FORD1508831
FORD1515160
FORD1555451
FORD1556297
FORD1564767
FORD1565486
FORD2167938
FORD5001248
FORD5002230
FORD5003559
FORD5003560
FORD5003561
FORD5003932
FORD5008677
FORD5016957
FORD692M6714AA
FORD70HM6714AA
FORD70HM6714BB
FORD74HM6714CA
FORD74HM6714CB
FORDA710X6714DA
FORDA710X6714EA
FORDA740X6714FA
FORDA770X6714MA
FORDA770X6714RA
FORDA770X6714UA
GEHL121965
GENERAL MOTORS7984229
GENERAL MOTORS9975120
ISUZU13240080
ISUZU88511161
ISUZU88513106
JCB32910700
JOHN DEEREAM37025
LANCER BOSS7052417
LANCER BOSS7052420
LINDE5003560
MASSEY FERGUSON9046817
O&K918266
SAAB800334
SAAB880334
SETRA8312000298
SUNBEAM5057957
VAG0003897991
VAG0003936569
VAG0003936870
VAG0005940898
Matchande fordon
OLJEFILTER 4011558709006 förenligt med FORD modeller:
OLJEFILTER 4011558709006 förenligt med MG modeller:
OLJEFILTER 4011558709006 förenligt med MORRIS modeller:
OLJEFILTER 4011558709006 förenligt med SAAB modeller:
OLJEFILTER 4011558709006 förenligt med SEAT modeller:
OLJEFILTER 4011558709006 förenligt med TALBOT modeller:
Har du frågor om denna produkt?

Vi besvarar alla vanliga ställda frågor i vår Q&A-sektion
Kundsupporten hos Motordoctor.se kommer att svara på din begäran

För att ställa dina frågor vänligen fyll i alla fälten!

Skicka
Kundutvärdering av produkt MANN-FILTER W 916/1 Oljefilter
Recensioner och erfarenheter: MANN-FILTER W 916/1
Helhetsutvärdering +40
Pris
Kvalité
Förpackning
Tillverkare
Garanti
FördelarNackdelar
+12 -
+10 -
+5 1-
+6 1-
+7 1-
Oljefilter MANN-FILTER W916/1
Ø: 93mm, Skruvfilter, med en backsperrventil
8.3 / 10
Fördelaktiga Priser

Kraftigt reducerade priser på reservdelar till många märken

SPARA MER

Handla för 2500 kr eller mer och få gratis leverans

Snabb leverans

Din beställning kommer att skickas så snart vi mottagit din betalning

Leveranssätt

Utmärkt leverans! UPS, GLS, DHL

Liknande produkter
Motordoctor.se - Hotline und Support.Motordoctor.se - Hotline und Support.
Önskelista 0 Registrera dig
0
produkt
#
77-5660
0 kr
Din kundvagn är tom