Motoroljefilter MAHLE ORIGINAL Skruvfilter, med en backsperrventil OC204

Välj rätt fordon för att kontrollera om denna bil del är lämplig. ( Hitta bildelarna du behöver )
77493760 MAHLE ORIGINAL
Oljefilter
Artikelnummer: OC 204
  • Filterutförande: Skruvfilter
  • Höjd [mm]: 80,0
  • Diameter tätningsring [mm]: 62,0
  • Anslutningsgänga: 3/4"-16UNF-2B, 3/4" 16UNF 2B
  • Artikelnummer, rekommenderat specialverktyg: OCS 2
  • Kompletteringsartikel/tilläggsinfo 2: med en backsperrventil
  • Diameter (mm): 93,2
  • Diameter 2 [mm]: 71,5, 72,0
  • Diameter 3 [mm]: 62,0
  • Ventiltyp: översrtömsventil
  • Dragmoment [Nm]: 20
  • Nettovikt [g]: 382,0
  • Förpackningshöjd [cm]: 8,50
  • Förpackningslängd [cm]: 9,6
  • Förpackningsbredd [cm]: 9,60
  • Skick: Helt ny
Vi accepterar
  • Köp ny MAHLE ORIGINAL 77493760 Oljefilter online och betala med PayPal
  • Betala för MAHLE ORIGINAL 77493760 Oljefilter & andra reservdelar med VISA kort
  • Lägg MAHLE ORIGINAL OC204 Oljefilter OC 204 för din bil i kundkorgen & betala enkelt med MasterCard
  • MAHLE ORIGINAL OC 204 Motoroljefilter är sönder? Reparerar! Betala för stora reservdelar med Klarna
  • Banköverföring är den populära betalningsmetod vid inköp av MAHLE ORIGINAL OC 204 Oljefilter
Tillverkarens referenser:
ATLAS COPCO10300882
ATLAS COPCO16193558
FORD1498024
FORD5000187
FORD5014515
FORDA720X6714RA
FORDA85SU6714A
FORDBFL41
FORDEFL56
KOMATSUZ14OF10422
MAHLE77493760
MANITOU107580
OPEL0650367
OPEL3430499
OPEL650354
OPEL6503546
OPEL650356
OPEL650367
OPEL93156306
VAUXHALL650367
VAUXHALL7984235
VAUXHALL7984718
VOLVO12661862
VOLVO1266286
VOLVO12662862
VOLVO1266388
VOLVO12663886
VOLVO266286
VOLVO3517857
VOLVO35178573
VOLVO418432
VOLVO4184321
Matchande fordon
OLJEFILTER 4009026007112 förenligt med DAF modeller:
OLJEFILTER 4009026007112 förenligt med INDIGO modeller:
OLJEFILTER 4009026007112 förenligt med OPEL modeller:
OLJEFILTER 4009026007112 förenligt med SAAB modeller:
OLJEFILTER 4009026007112 förenligt med VOLVO modeller:
Har du frågor om denna produkt?

Vi besvarar alla vanliga ställda frågor i vår Q&A-sektion
Kundsupporten hos Motordoctor.se kommer att svara på din begäran

För att ställa dina frågor vänligen fyll i alla fälten!

Skicka
Kundutvärdering av produkt MAHLE ORIGINAL OC 204 Oljefilter
Recensioner och erfarenheter: MAHLE ORIGINAL OC 204
Helhetsutvärdering +50
Pris
Kvalité
Förpackning
Tillverkare
Garanti
FördelarNackdelar
+15 3-
+9 3-
+8 2-
+7 3-
+11 1-
Motoroljefilter MAHLE ORIGINAL Skruvfilter, med en backsperrventil OC204
8.0 / 10
Fördelaktiga Priser

Kraftigt reducerade priser på reservdelar till många märken

SPARA MER

Handla för 2500 kr eller mer och få gratis leverans

Snabb leverans

Din beställning kommer att skickas så snart vi mottagit din betalning

Leveranssätt

Utmärkt leverans! UPS, GLS, DHL

Liknande produkter
Motordoctor.se - Hotline und Support.Motordoctor.se - Hotline und Support.
Önskelista 0 Registrera dig
0
produkt
#
0 kr
Din kundvagn är tom